Тя победи убедително голямата фаворитка Серина Уилямс с 6-2, 6-3, предаде БГНЕС.
Атлетичната австралийка игра безупречно и стигна до успеха след един час и 13 минути игра. "Не се надявах да постигна чак такъв резултат. След първия сет, докато почивах, чувствах как сърцето ми трепери. Да изиграя такъв добър мач на финал срещу Серина, това несъмнено е един от най-хубавите дни в моята кариера", каза Стосър след срещата.

Тя смята, че е излязла на корта като аутсайдер и това определено е повлияло на психиката й, затова е играла по-освободено. Тя стана първата австралийка, която печели турнир от "Големия шлем" след Ивон Гулагонг, която триумфира на Уимбълдън през 1980 г. Серина стигна до финала без да загуби сет, а в предпоследния етап отстрани първата ракета в света Каролин Возняцки.