Националният вратар на България Димитър Митов и клубния му отбор Абърдийн продължават впечатляващата си серия от началото на сезона. Шотландците са все така с пълен актив, след като записаха тринадесетата си победа в тринадесет мача - с 3:2 срещу Хартс в поредния кръг на Премиършип.

Тимът на Митов, който отново бе титуляр, на два пъти поведе в резултата още във втората минута чрез Топи Кескинен, но през второто полувреме се оказа изоставащ с 1:2.

Ники Девлин в 65-ата минута и Анте Палаверса две преди края подсигуриха победата на домакините за радост на повече от 19 000 души по трибуните. Гостите от Единбруг пък останаха в намален състава 15 минути преди края и това също изигра роля.

Успехът бе седми в седем мача за Абърдийн в първенството, като Митов е играл във всичките. Бившият отбор на Илиан Киряков е спечелил и другите си шест мача извън шампионата, с което продължава да е с перфектен актив.

Въпреки че няма грешка, Абърдийн е втори, а лидер е Селтик, също с 21 точки, но и с много по-добра голова разлика.

Двата отбора се срещат веднага след паузата за националните отбори.

Българският вратар пък отново бе повикан от Илиан Илев и ще бъде в състава за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия, съответно у дома на 12 октомври и като гост три дни по-късно.