За втори път в рамките на по-малко от година Испания записа победа, в която реализира седем гола.

След 7:0 срещу Коста Рика на миналогодишния Мондиал в Катар, сега иберийците се разправиха със 7:1 срещу Грузия при гостуването си в евроквалификация в местната столица Тбилиси. Така испанците взеха втората си победа в групата, след като започнаха успешно (3:0 срещу Норвегия), но после претърпяха крах при гостуването си на Шотландия в Глазгоу (0:2).

Днешната среща ще се запомни с няколко факта. Първо - рекордът на Ламин Ямал от Барселона. Талантът вече е най-младият футболист, записал минути за представителния тим на страната. Той стори това на 16 години и 57 дни, като така подобри досегашното постижение на Гави (17 години и 62 дни), с когото играе в клубния си тим и който също бе на терена днес.

За да бъде срещата още по-запомняща се за Ямал, той вкара и гол, като с това също постави рекорд.

Алваро Мората пък наниза първия си хеттрик за селекцията, като стори това в своя мач №65 за Испания. Така нападателят, който днес бе капитан на отбора, вече има 33 гола за родината си.

Седмицата на "фуриите" откри резултата след 22 минути футбол, а пет по-късно преднината на неговия тим вече бе два гола, след като Соломон Квиркевлия си отбеляза автогол. Това бе първият автогол в полза на испанците от 2021 година насам. Дани Олмо и Мората още веднъж направиха резултата 4:0, съответно в 38-ата и 40-ата минута.

Гиорги Чакветадзе върна едно попадение за грузинците четири минути след старта на втората част, но пак Мората (65'), Нико Уилямс (68') и Ямал в 74-ата оформиха финалния разгром.