Барселона спечели Шампионската лига при жените за втори път в историята си, а триумфа на каталунския клуб бе изгледан от 34 хиляди зрители на "Филипс Стейдиъм" в Айндховен. Барса обърна Волфсбург след изоставане от 0:2 на полувремето, за да спечели с 3:2 и така да забрави за загубения миналогодишен финал срещу осемкратния шампион в турнира - Лион.

Футболистките на Барселона, които през настоящия сезон чупят рекорди по посещаемост на домакинските си мачове, играят финал за трета поредна година, като през 2021-а спечелиха дебютната си титла в надпреварата.

Ева Пайор и Александра Поп вкараха два пъти за германския тим преди почивката - съответно в 3-ата и 37-ата минута, но след почивката испанките тотално доминираха.

Два гола на Патрисия Гуихаро между 48-ата и 50-ата минута направиха резултата 2:2. а Фридолина Ролфьо донесе купата на своя отбор с трети гол в 70-ата минута.

Делегат на мача бе Ивета Банкова, която е шеф на Международния отдел на БФС.