Каква вечер в Шампионската лига!

Двубоите от четвъртия кръг на груповата фаза предложиха зашеметяващите 36 гола, зрелищни обрати и емоции на макс.

Най-сериозното шоу очаквано бе на "Камп Ноу", където опреният до стената Барселона излезе в ключов мач срещу Интер, а залогът бе всичко или нищо.

И за ужас на 97 хиляди фенове по трибуните каталунците стигнаха само до 3:3 и с единия крак са аут от турнира.

Двата тима изиграха спиращ дъха мач в група С, в който положенията се редуваха пред двете врати. Барса успя да поведе в резултата с 1:0 след попадение на Дембеле в самия край на първото полувреме, но голямото шоу тепърва предстоеше.

А второто полувреме безспорно бе най-бляскавото от старта на Шампионската лига.

Getty Images

Интер стигна до шокиращ обрат, след като първо Николо Барела изравни в 50-ата минута, а Лаутаро Мартинес даде преднина на гостите в 63-ата минута. Това означаваше, че Барса със сигурност ще се сбогува с турнира, но Роберт Левандовски бе на друго мнение.

Полската голова машина изравни за 2:2 след хубав удар от наказателното поле. Домакините се втурнаха да търсят победен гол, но вместо това Госенс ги попари с трети гол в 89-ата минута. И когато кошмарът отново надвисна над "Камп Ноу", отново Левандовски се превърна в спасител след попадение с глава в 93-тата за крайното 3:3.

Въпреки че отърва загубата обаче, Барселона не е в добра позиция, тъй като разликата с втория Интер се запази на 3 точки и каталунците вече не държат съдбата в ръцете си.

В другия мач от групата Байерн продължи с наказателната си акция в Шампионската лига, унищожавайки с 4:2 като гост Виктория Пилзен. С тази победа Мане и компания си осигуриха първото място и са сигурен осминафиналист.

След като в ранния мач от група А Наполи отново би Аякс, Ливърпул получи шанс да подпечата второто място при евентуален успех в гостуването срещу Рейнджърс. И го направи по убийствен начин - 7:1! С два гола се отличи Фирмино, но героят бе друг - Мохамед Салах се появи като резерва и заби хеттрик. Останалите попадения за тима на Клоп бяха дело на Дарвин Нунес и Харви Елиът.

С победата мърсисайдци вече имат 9 точки и могат да са доста по-спокойни за продължаването си на 1/8-финалите, тъй като третият Аякс е с 3.

Горещо беше и в Група D, където Тотнъм спечели с 3:2 срещу Айнтрахт, а Спортинг допусна домакинска загуба с 0:2 от Марсилия. След тези резултати класирането придобива доста заплетен вид, като всичките 4 отбора запазват шансове да продължат напред. Лидер със 7 точки е Тотнъм, Марсилия и Спортинг имат по 6, а Айнтрахт е с 4.