Феновете на италианския Дженоа отдадоха специална почит към жертвите от трагедията сполетяла града им преди две седмици.

Тогава се срути магистрален мост, а 43-ма души загубиха живота си.

По време на вчерашния мач от италианската Серия "А" срещу Емполи, привържениците на грифоните запазиха 43 минути тишина, в памет на всеки един от загиналите.

След изтичането на тези минути, на екрана се появиха имената на всичките жертви, а феновете аплодираха до края на полувремето.

В крайна сметка Дженоа победи с 2:1, като и двете попадения за тима паднаха в началото на мача.

Това бяха единствените моменти, в които за миг бе нарушено мълчанието на стадион "Луиджи Ферари".

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В друг мач игран по същото време, сръбският играч на Киево - Ненад Томович, спечели симпатиите на всички зрители.

Той отбеляза единственото попадение при разгромната загуба на Киево от бившия му тим Фиорентина с 1:6.

Томович отбеляза за 1:4 и логично не се зарадва на попадението срещу тима, в който е прекарал 6 сезона.

Не това обаче бе жестът, който спечели симпатиите на феновете.

След гола си Томович погледна към небето и с пръсти показа цифрата 13, номерът на починалия през март капитан на тима - Давиде Астори.

Това бе посрещнато с аплодисменти от всичките 40-хиляди фенове на "виолетовите" на "Артемио Франки".

Снимка: Twitter