Барселона продължи с безгрешното си представяне в испанската Ла Лига.

Играчите на Ханзи Флик спечелиха с 4:1 като гости на хита от миналия сезон Жирона в малкото каталунско дерби.

Това бе пета победа от 5 мача за Барса от началото на сезона, като тимът остава убедителен лидер с пълен актив от точки.

Освен това се реваншира за миналия сезон, когато записа две загуби от Жирона.

Ламин Ямал отбеляза първите два гола в мача. Той откри след половин час игра и вкара отново седем минути по-късно. Дани Олмо увеличи аванса на гостите в самото начало на второто полувреме, а Педри отбеляза четвърти гол в 64-ата минута. Резервата Кристиан Стуани отбеляза почетното попадение за Жирона в 80-ата минута.

Малко преди края резервата на гостите Феран Торес получи директен червен картон за нарушение срещу Асприля.

В следващия кръг Барселона е гост на Виляреал, но преди това има мач с Монако от Шампионската лига.