Световната купа се завърна в Аржентина след 36 години. Предвождани от гениалния футболист Лионел Меси, "гаучосите" победиха Франция на финала на Мондиал 2022 след спираща дъха драма на големия финал на стадион "Лусаил". Редовното време на срещата не излъчи победител - равенство 2:2, а в продълженията двата тима си размениха по един гол. Така се стигна до дузпи, при които Лионел Меси и компания спечелиха с 4:2. Това бе перфектният завършек за Меси в последния му мач на Световно първенство - 35-годишният аржентинец взе жадуваната световна титла, а екипът на 7sport предвиди успеха на "гаучосите".

В голяма част от мача на финала тимът на Аржентина доминираше. Селекцията на Лионел Скалони водеше с два гола аванс почти до самия край на срещата, но не успя да си извоюва световната титла. Прогнозата на 7sport сайт за финала обаче бе безупречна. Сайтът предвиди, че титлата ще се завърне в Южна Америка и Лео Меси ще триумфира, но дори и позна, че това няма да стане в редовното време. Въпреки че Аржентина бе много близо да триумфира в редовните 90 минути, Франция показа характер в края, а Килиан Мбапе демонстрира огромната си класа.

На стадион "Лусаил" всичко се развиваше перфектно за Аржентина до 80-ата минута. През първото полувреме "гаучосите" вкараха два гола чрез Меси и Ди Мария, а също така създадоха още опасни положения. Аржентина доминираше и през второто полувреме до смяната на Анхел ди Мария, който направи уникален мач, вкарвайки гол и изработи дузпа, реализирана от Меси. Той бе заменен от Лионел Скалони в 64-ата минута, като в игра се появи Акуня. И този ход на селекционера можеше да струва титлата на Аржентина. Всяка една атака минаваше през Ди Мария до 64-ата минута, а след това играта на аржентинците не се получаваше. В 80-ата минута Килиан Мбапе намали на 2:1 от дузпа, а секунди след това с чудесен шут от воле вкара за 2:2 и разплака хиляди аржентинци по трибуните.

Така се стигна до продължения във финала на Мондиал 2022 и Аржентина отново се виждаше победител с гол на Лео Меси в 108-ата минута. Отново Мбапе и пак от дузпа в 118-ата минута доведе нещата до 11-метрови наказателни удари, които да определят шампиона. При дузпите Аржентина спечели с 4:3, като Меси, Дибала, Паредес и Монтиел се разписаха, а Коман и Чуемани пропуснаха за "петлите". От бялата точка за френския тим вкараха Мбапе и Коло Муани, който пропусна страхотен шанс в края на второто продължение, за да отнесе Световната купа за втори пореден път във Франция.