Лудогорец отпадна в плейофите на Лигата на конференциите, след като загуби с 1:2 гостуването си на Андерлехт. Шампионите бяха спечелил първия мач преди седмица с 1:0, а след общ резултат 2:2 двата тима играха продължения, след което се стигна до изпълнение на дузпи, където "орлите" обаче отстъпиха с 0:3 и се сбогуваха с европейските клубни турнири този сезон.

Така белгийското проклятие за българския клубен футбол продължава с пълна сила. Родните тимове вече имат осем поражения като гост на тимове от Белгия. Тази вечер пък бе прекъсната тенденцията разградчани неизменно да продължават напред в евротурнирите, след като са спечелили първия мач у дома.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Българите започнаха далеч по-настоятелно и в първите десетина минути на "Лото Парк" имаха няколко опасности, като Текпетей можеше да отбележи още във втората минута на мача.

Андерлехт излезе напред в 13-ата минута, когато Амузу центрира, Слимани стреля, а рикошет в тялото на Франко Русо направи резултата 1:0 в полза на белгийския тим. Именно Русо върна попадение десетина минути след това, но то не бе зачетено заради засада. Текпетей нацели гредата, а аржентинския бранител се разписа, но бе зад защитата.

До почивката Стройкенс можеше да удвои за домакините, но Падт се представи на ниво в 32-ата минута на мача.

Белгийците влетяха далеч по-устремено във второто полувреме и първия четвърт час се превърна в обсада на българската врата, но без съществен успех.

Все пак до втори гол се стигна в 68-ата минута, когато Версхерен бе изведен елегантно с гърди от Слимани, а след това преодоля неубедителната намеса на Падт за 2:0.

Само няколко минути по-късно обаче комбинация между Десподов и Игор Тиаго доведе до гол за българите и изравняване на общия резултат в двата мача до момента. Раман пропусна да реши всичко в 86-ата минута, когато с мощен шут разтресе напречната греда на родния шампион.

Лудогорец влезе по-добре в продълженията и Тисера и Десподов пропуснаха добри шансове сами срещу белгийския вратар, а в 97-ата минута гостите останаха с десетима на терена след втори жълт картон за Якуб Пьтровски. Повече голове до 120-ата минута не паднаха и така се стигна до дузпи.

Там Лудогорец пропусна и трите си опита - чрез Пипа, Янков и Нареси, а пък Рефаелов откри с атрактивна "паненка" за Андерлехт, Вертонген удвои, а Версхерен сложи точка на спора с мощен изстрел в горния десен ъгъл на Падт за 3:0.