Английският национален отбор ще замине за Световното първенство в Русия с повече от добро настроение. Поне от спортно-техническа гледна точка.

"Трите лъва" на Гарет Саутгейт победиха друг участник на Мондиала - Коста Рика, в контролна среща с 2:0 играна на "Елън Роуд" в Лийдс.

В главно действащо лице се превърна младата звезда на "Манчестър Юнайтед" Маркъс Рашфорд, който бе най-добрият играч на терена.

20-годишният нападател вкара фантастичен гол в 13-а минута и връзваше играта на домакините в хода на целия мач.

Англичаните доминираха през повечето време, но стигнаха до втори гол чак в 76-а минута. Негов автор стана Дани Уелбек след комбинация между Рашфорд и Деле Али.

Сега основният казус в Англия е дали Рашфорд трябва да получи място в титулярния състав за мачовете с Тунис, Панама и Белгия.

Красивият гол, който вкара, бе забит на не кой да е, а трикратният носител на Шампионска лига - Кейлор Навас.