България очаквано загуби тежко гостуването си на Англия в евроквалификациите - 0:4.

Играчите на Красимир Балъков ни дадоха малка доза позитивизъм с представянето си в първите няколко минути на "Уембли", но след това футболната логика възтържествува. Резултатът от последното ни поражение на този стадион се повтори.

Звездите на Висшата лига Хари Кейн и Рахийм Стърлинг се оказаха най-голямото оръжие на Гарет Саутгейт и може да се каже, че сами решиха мача в полза на своя отбор. Нападателят на Тотнъм вкара хеттрик и направи асистенция, а колегата му от Сити се отчете с едно попадение и един голов пас.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ СБЛЪСЪКА В ЛОНДОН >>>

Голяма помощ обаче им предостави българската защита, която допусна четири много лековати гола -два от дузпи. Поражението ни оставя на четвъртата позиция с две точки след пет мача. Англичаните си връщат лидерството с пълен актив от девет точки след три срещи.

Балъков реши да заложи на бразилците Марселиньо и Вандерсон в титулярния състав, като вторият бе сред най-активните в нашите редици. Горди с представянето си могат да бъдат още Антон Недялков и Кристиян Малинов. Грешка обаче бе включването на Николай Бодуров, който не е играл футбол от два месеца. Бранителят на ЦСКА бе пряк виновник за два от головете на съперника.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Решението на националния селекционер да започваме атаките си с къси подавания на вратаря към защитниците се оказа грешно заради непрестанната преса на англичаните. Това донесе първия гол за съперника от там нататък за него бе лесно.

България започна освободено двубоя, знаейки че няма какво да губи. Дори първият удар бе на сметката на нашия отбор. Марселиньо проби по фланга и подаде на Вандерсон, който стреля слабо в ръцете на Джордан Пикфорд.

Първият шут за Англия дойде чак в 15-та минута, когато Дани Роуз от фланга прати топка към Джордан Хендерсън. Халфът пробва от воле да вкара красив гол, но бе много далеч от целта.

В 19-та минута англичаните вкараха чрез Хари Кейн, който получи от Стърлинг, но правилно бе отсъдена засада. Нападателят на Манчестър Сити обаче не спираше да тормози отбраната ни със своята скорост.

За жалост България допусна гол по потресаващо лековат начин след 24 минути игра. Изпълнихме аут с късо подаване на Пламен Илиев, но Стърлинг отне топката и отново подаде на Кейн. Този път засада нямаше - 1:0.

Глуповатият гол сякаш накара нашите да започнат да владеят повече топката и те направиха една хубава атака, която завърши с втори точен удар. Този път на Ивелин Попов с глава, но твърде слаб отново.

Последните десет минути на първата част минаха на значително по-бавно темпо. Единственият шанс за англичаните за нов гол бе удар с глава на Кейн, който се оказа лесна плячка за Илиев. "Трите лъва" поискаха и дузпа за игра с рамо на Георги Сърмов.

Началото на втората част започна с най-добрия шанс за България, когато удар на Вандерсон от малък ъгъл бе спасен от Пикфорд.

Само че в ответната атака Николай Бодуров събори с шпагат нахлуващия Рашфорд и бе отсъдена дузпа. Кейн вкара втория си гол и реши всичко в двубоя.

Третият гол падна бързо след това - в 56-та минута. Нова грешка на Бодуров позволи на Кейн да напредне и да подаде остро към Стърлинг, който от сантиметри отклони във вратата.

Грешките на бранителя на ЦСКА принудиха на Балъков да го смени с Кристиян Димитров. В игра влезе и Кирил Десподов на мястото на Марселиньо.

В 73-та минута обаче Димитров направи нова дузпа след нарушение срещу Кейн. Потърпевшият застана зад бялата точка и оформи своя хеттрик.

Малко след това Ивелин Попов принуди Пикфорд да прави впечатляващо спасяване с пряк свободен удар. В края Рашфорд и Баркли направиха страхотно двойно подаване и нападателят видя как Илиев спасява почти сигурен гол.

За националите ни предстои контрола с Република Ирландия след три дни, а през октомври излизаме срещу Черна гора в Подгорица и Англия в София в пореднитеобречени евроквалификации.