Част от английските играчи скочиха на рефера след вчерашното си отпадане от Световното първенство.

"Трите лъва" загубиха с 1:2 от Франция, а четвъртфиналният сблъсък бе белязан от няколко спорни ситуации, които вбесиха играчите от Острова.

Сред най-яростните критици на бразилския рефер бе центрланият бранител Хари Магуайър, който сподели:

"Той беше много зле. Още в първите 15 минути имаше пет или шест нарушения, за които не даде нито един картон. След това подмина фаул при първия им гол. Нямам обяснение.

Не бива да коментирам повече, защото ще ме накажат, но реферът бе под всякаква критика. Всяко негово решение бе грешно".

На неговото мнение бе и младата звезда на англичаните - Джуд Белингам, който също не спести критики към рефера.

"Съдията не бе на ниво. Всеки може да има лош ден, но този човек не бе на нивото на мача. Не е виновен само той, не искам да се оправдавам, но със сигурност имаше много грешни отсъждания".

Getty Images

Селекционерът Гарет Саутгейт отказа да коментира съдийството и нарече темата "безсмислена".

Той акцентира на представянето на своите играчи и заяви, че е изключително горд с тях.

"Казах на играчите, че нямаше как да дадат повече, те дадоха всичко. Горд съм от начина, по който се представиха.

В крайна сметка головете решават всичко, а днес противникът вкара с един повече. Не виждам смисъл да коментираме съдийството, а просто ще поздравя Франция. Те преминаха през един адски мач, може би най-трудният за тях.

Няма как да обвиняваме Хари Кейн, защото без неговите голове нямаше да сме тук".

Отборът на Англия получи поздравления и от принц Уилям, който използва профила си в социалните мрежи, за да напише:

"Гарет, Хари и целият отбор и щаб на Англия, страдаме с вас. Вложихте толкова много в този турнир и се гордеем с вас. Вдигнете високо главите си и гледайте напред към следващия турнир!"