Арсенал спечели голямото дерби на Северен Лондон, побеждавайки Тотнъм с 3:1. "Артилеристите" увеличиха преднината си на върха спрямо втория Манчестър Сити на четири точки, но шампионите имат и мач по-малко, който ще изиграят утре - градско дерби с Юнайтед.

Воденият от Микел Артета отбор поведе в 20-ата минута, когато Томас Партей реализира чудесен гол за 1:0.

Петнадесетина минути преди почивката гостите все пак съживиха надеждите си, след като Габриел фаулира Ричарлисон, а головата машина на Спърс Хари Кейн изравни резултата от бялата точка. За Кейн това бе гол №14 в осемнадесетото му участие в градското дерби.

Грешка на Юго Лорис обаче позволи на Габриел Жезус да изведе домакините напред почти веднага след подновяването на играта, а червен картон на Емерсон Роял сякаш предреши развитието на двубоя в 62-ата минута.

Изгонването му постави антирекорд в клубната история на "шпорите" - това е пети червен картон за футболист на отбора на "Емиратс", като няма стадион, на който Тотнъм да е имал повече изгонени футболисти във Висшата лига като гост.

Само пет минути след ситуацията с Роял, Гранит Джака сложи край на всичко с трети гол.

Арсенал има 21 точки от 8 мача, докато Тотнъм е трети със 17.