Родният национал Валентин Антов игра 82 минути за Купата на Италия, но неговият Монца загуби от Ювентус с 1:2.

Антов започна от първата минута и бе използван на позиция десен халф-бек, като напусна терена осем минути преди края, когато отборът му вече се нуждаеше от по-офанзивни играчи, в търсенето на изравняване.

Ювентус от своя страна категорично подцени мача и заложи на доста странен стартов състав, но в крайа сметка не допусна сензация и успя да елиминира един от опашкарите в Серия "А".

Видео от мача вижте тук >>>

Още в осмата минута Мойс Кийн откри резултата и създаде впечатлението, че мачът ще бъде лек за Юве, но това в никакъв случай не бе така.

Матия Валоти изравни за Монца в 24-ата минута и резултатът се запази 1:1 до последните 12 минути, когато появилият се от пейката, за да решава мача Федерико Киеза се разписа и прати Ювентус напред в турнира.

Там вчера се класираха още два тима, като Лацио победи Болоня с 1:0, а Аталанта се справи със Специя с 5:2 в мач, в който от първата минут стартира друг наш национал - Петко Христов.

Той обаче не изигра от най-силните си мачове и сбърка сериозно за един от головете на противника, а в крайна сметка бе заменен в 73-ата минута.