Арда продължи със силното си представяне в Първа лига и спечели регоналното родопско дерби с Крумовград с 3:1.

Това бе четвърта поредна победа за кърджалийския тим, който заслужено си тръгна с трите точки.

Всичко в предпоследния сблъсък от междинния 11 кръг на шампионата бе решено през първата част. Само в рамките на половин част Арда вкара 3 гола във вратата на Крумовград.

Първото попадение бе дело на Джелал Хюсеинов още в четвъртата минута, а до почивката се разписаха още Преслав Боруков и Умар Сако. През втората част домакините успяха донякъде да стабилизират играта си, но силите им стигнаха само за почетен гол на Диего Рапосо.

С тази победа Арда запази четвъртото си място и остава в борбата за евроквота.

Новакът в елита Крумовград, който е приятната изненада от началото на сезона, остава на девето място.