ЦСКА 1948 и Арда завършиха наравно 1:1 в Бистрица в първа среща за двата отбора след разделянето на шампионата в efbet Лига.

Така битката за седмото място, което дава право на участие в плейоф за Лигата на конференциите, остава с два изразени фаворита. Ботев Пловдив и ЦСКА 1948 са лидери с по 44 точки, Арда е трети с 40, а Славия на последното място с 36.

Възпитаниците на Валентин Илиев могат да съжаляват, че не стигнаха до крайния успех, тъй като при резултат 1:1 в 64-ата минута заиграха с човек повече заради директен червен картон на рожденика Борислав Цонев от състава на гостите. След това "червените" така и не успяха да създадат по-сериозен натиск, с който да заслужат трите точки.

В началото на мача и двамата вратари направиха хубави спасявания на далечни удари, но резутлатът бе открит от Арда в 27-ата минута. Тогава нигерийският таран Офор Чинонсо вкара с глава след центриране от левия фланг на Принц Окезие.

В 57-ата минута ЦСКА 1948 изравни след технично изпълнение на бразилеца Педриньо от пряк свободен удар.

Малко след това Борислав Цонев беше изгонен за опасно влизане в краката на Талис, което застрашаваше здравето му. До нов гол в мача обаче така и не се стигна.