С разгромна победа, отборът на Арсенал продължи маршът по пътя към титлата в Англия.

"Артилеристите" победиха с 4:0 Евертън, като по този начин си върнаха на "карамелите" за поражението, което им нанесоха само преди по-малко от месец.

По този начин след миникризата от началото на февруари, Арсенал записа втора поредна победа и след 25 кръга от английската Висша лига, има преднина от пет точки пред Манчестър Сити на върха.

За разлика от гостуването си на Евертън преди почти четири седмици, днес Арсенал нямаше проблеми и с демонстрираното тотално превъзходство, напълно заслужи убедителния си успех.

Реално Арсенал имаше трудности само в първите 40 минути, а те бяха свързани с факта, че домакините трудно намираха път през добре подредената отбрана на "карамелите". Това се промени, когато Зинченко намери Букайо Сака, а английският национал с мощен удар в близкия ъгъл успя да отбележи.

А мачът сякаш бе решен още до почивката, защото в добавеното време гол вкара и Мартинели. Попадението първоначално бе отменено, но ВАР показа, че засада няма, а това означаваше 2:0 за Арсенал.

През втората част доминацията на домакините продължи, а с попадения на Мартин Йодегор и Габриел Мартинели, "артилеристите" оформиха крайното 4:0.

По този начин Арсенал се приближи с още една крачка към голямата мечта.