Манчестър Юнайтед продължи невероятната си серия с обрат, изстрелял тима към четвъртфиналите на ФА Къп.

"Червените дяволи" победиха Уест Хем с 3:1 у дома, макар до 77-ата минута да озостваха с 0:1.

Така само в рамките на седмица, Юнайтед отстрани Барселона от Европа, спечели Купата на лигата, а сега е напред и за ФА Къп след страхотен обрат.

А този четвъртфинал отваря страхотни шансове на "червените дяволи" за нов трофей, защото до тази фаза достигнаха само още три тима от елита, като освен шампиона Манчестър Сити, другите два са Фулъм и Брайтън.

Днес Манчестър Юнайтед не изигра най-силната си първа част, като по-чистите положения бяха на страната на гостите, а не особено изненадващо, "чуковоте" все пак поведоха в в 54-ата минута чрез Саид Бенрама.

Ключово обаче се оказа пускането на Каземиро, както и на Маркъс Рашфорд в игра, като всичко това тотално промени случващото се на терена.

Изведнъж Уест Хем се оказа в позиция, в която отчаяно трябваше да се защитава, а с всяка минута задачата изглеждаше все по-непосилна.

Първата сигнална лампа дойде в 73-ата минута, когато гол на Каземиро бе отменен заради засада, но малко по-късно, от ново центриране, нямаше какво да спаси Уест Хем, когато Найеф Агер си отбеляза автогол.

Това още повече вдъхнови "червените дяволи", които се втурнаха в опит да решат всичко в редовното време и изпълниха мисията си.

Алехандро Гарначо вкара в последната 90-а минута, а до края имаше време и за още едно попадение, дело на Фред за крайното 3:1.

Тази вече бе белязана от две огромни сензации, след като четвъртодивизионният Гримзби би елитния Саутхемптън с 2:1 като гост, а пък Шефийлд Юнайтед изхвърли Тотнъм след 1:0.

Така в турнира останаха следните осем тима: Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед, Фулъм, Брайтън, Блекбърн, Шефийлд Юнайтед, Бърнли, Гримзби.