Арсенал пропусна да победи Кристъл Палас в лондонското дерби на 10-ия кръг във Висшата лига - 2:2 на "Емирейтс".

"Артилеристите" водеха с 2:0 още след първите 10 минути, но през втората част допуснаха изравняване в много емоционална среща, която увеличава напрежението върху треньора Унай Емери заради поредицата от разочароващи представяния на тима му.

Освен това новият капитан Гранит Джака бе освиркан от феновете при своята смяна през второто полувреме и към него бяха отправени реплики с нецензурно съдържание.

Интересното е, че Арсенал поведе с два бързи гола, почти идентични, от корнер. След центрирания на Николас Пепе от дясната страна на игрището, първо Давид Луис се разписа в седмата минута, а две минути по-късно това стори и другият централен защитник Давид Луис.

След това обаче "орлите" стигнаха до две попаденния.

Първото бе на Лука Миливоевич от дузпа в 32-та минута, която бе отсъдена за нарушение на Калъм Чеймбърс срещу Вилфред Заха.

Изравнителният гол падна в 52-та минута, когато Джордан Аю вкара с глава след хубаво центриране на Джеймс Макартър. След това гол на Арсенал бе отменен с ВАР за нарушение в хода на атаката.

Равенството оставя домакините на петата позиция с актив от 16 точки. Кристъл Палас е шести с една по-малко