"Арсенал" записа победа с 4:1 над "Уест Хем" в лондонско дерби от 34-ия кръг на Висшата лига.

Новината за оттеглянето на Арсен Венгер след края на сезона върна настроението на "Емирейтс", като стадионът се поналпълни за първи път от доста време, настроение имаше и в играта на "артилеристите".

През първите 45 минути, "Арсенал" имаше няколко доста добри шанса да открие резултата. Още в 10-та минута Косчелни се оказа напълно свободен в наказателното поле на "чуковете" и опита прехвърлящ удар с глава, но топката премина покрай левия стълб. Малко след това и Дани Уелбек имаше добър шанс, но пропусна.

Гостите от своя страна също имаха някои добри възможности, а най-добрата се откри пред Арнаутович, но ударът му бе спасен.

В началото на втората част "Арсенал" все пак стигна до гол. В 51-та минута Начо Монреал засече центриране на Джака от корнер и изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

В 64-та обаче Марко Арнаутович успя да изравни с хубав диагонален удар.

Равенството се запази до 82-та минута, когато последваха вихрени седем минути за "Арсенал".

"Артилеристите" успяха да вкарат три попадения, с което стигнаха до убедителния успех.

Арън Рамзи успя да достигне до отбита топка и от далечно разстояние се разписа за 2:1, а малко след това Лаказет матира безпомощния Джо Харт за 3:1,Французинът успя да вкара още един гол минута преди края, с което оформи крайния резултат.

"Арсенал" остава на шестата позиция в класирането с 57 точки, докато "Уест Хем" е 15-и с 35.