Арсенал се възползва по перфектен начин от днешната издънка на Манчестър Сити и увеличи преднината си на върха във Висшата лига в навечерието на Мондиала.

"Артилеристите" спечелиха с 2:0 гостуването си на Уулвърхемптън, събирайки актив от 37 точки на върха. Те са с пет повече от тези на шампиона Манчестър Сити, който по-рано днес шокиращо загуби домакинството си на Брентфорд.

"Вълците", които са на последното място в класирането, не успяха да спрат похода на Арсенал, макар след първата част двата тима да се оттеглиха при резултат 0:0.

Решителна роля обаче имаше норвежкият диамант на "артилеристите" - Мартин Йодегор, който вкара и двете попадения за успеха.

Първият гол падна в 54-ата минута, когато Йодегор просто трябваше на празна врата да завърши брилянтната атака на своя тим, а 20 минути по-късно той се оказа на точното място, за да овладее една рикоширала топка и от около 10 метра да я прати във вратата.

По-рано днес Нюкасъл записа важна победа по установяването си в топ 4. "Свраките" надвиха Челси с 1:0 и оставиха лондонския си опонент без успех във Висшата лига от пет мача насам.

От своя страна Нюкасъл зае третата позиция с 30 точки, една пред Тотнъм и седем пред Манчестър Юнайтед, който има два мача по-малко.