Английският гранд Арсенал постигна най-убедителната си победа през сезона, като разби френския дебютант Ланс с 6:0 в груповата фаза на Шампионска лига.

На "Емирейтс" "артилеристите" вкараха пет гола през първото полувреме и още едно през второто, като по този начин си осигуриха спечелването на група "B", в която са още отборите на ПСВ Айндховен и Севиля. Те взеха реванш от френския съперник, който изненадващо ги победи с 2:1 в първия мач помежду им.

Любопитно е, че днес шестте попадения бяха дело на шест различни голмайстори.

Кай Хаверц откри в 13-ата минута. В 21-ата Габриел Жезус направи 2:0. Три по-късно сред голмайсторите се записа и БУкайо Сака, а в 28-ата това направи и Габриел Мартинели. В продължението на първата част капитанът Мартин Йодегор с красиво воле вкара за 5:0. През втората част домакините намалиха оборотите, но все пак стигнаха до шести гол чрез точно изпълнена дузпа на Жоржиньо в 86-ата минута.

Така Арсенал събра актив от 12 точки и е недостижим от втория ПСВ Айндховен, който е с осем и почти сигурно се класира. Ланс е трети с пет, а Севиля последен с две.

В последния кръг ПСВ приема Арсенал, а Ланс е домакин на Севиля.