Световният шампион Аржентина не успя да победи при гостуването си на Венезуела в световните квалификации в зона Южна Америка.

Лидерът в класирането стигна само до 1:1 след не особено впечатляващо представяне, макар и с пълни 90 минути за звездата си Лионел Меси. Трябва да се уточни, че мачът се игра на много наводнен терен в Матурин след проливни дъждове.

Ветеранът в защита Николас Отаменди откри резултата още в 13-ата минута при разбъркване след изпълнение на фаул. Венецуела успя да изравни в 65-ата, когато нападателят Саломон Рондон стреля неспасяемо с глава след центриране от левия фланг на Йеферсон Сотеладо.

Като цяло домакините имаха по-добрите положения в мача и при малко повече късмет можеше да вземат първа победа над Аржентина от 2011 година насам.

В класирането след девет кръга "гаучосите" продължават да са лидер с 19 точки, на три пред Колумбия и на четири пред Уругвай.

Четвъртото място вече е за другият суперотбор на континента Бразилия с 13 точки след драматична победа с 2:1 при гостуването на Чили.

Едуардо Варгас откри за домакините още във втората минута, но в самия край на полувремето нападателят на Ботафого Игор да Крус изравни. Победният гол за Селесао падна в 89-ата минута, когато точен беше друг играч на Ботафого - Луис Енрике след пас на Бруно Гимараеш.