Белгия отмъкна точка от гостуването си на Италия в група 2 от Лига "А" в турнира за Лигата на нациите. "Червените дяволи" бяха без двете си големи звезди - Кевин де Бройне и Ромелу Лукаку, но това не ги спря за 2:2 срещу "адзурите" на "Олимпико" в столицата Рим.

Разбира се, роля имаше и това, че домакините останаха с човек по-малко на терена, след като бяха повели с два гола.

Андреа Камбиасо още в първата минута, а после и Матео Ретеги в 24-ата, дадоха тон за очертаваща се отлична вечер за футболистите на Лучано Спалети.

Грубо влизане на Лоренцо Пелегрини пет минути преди края обаче обърна развоя. Първо той получи жълт картон, който след консултация с ВАР Бе променен на червен, а едва две минути по-късно белгийците намалиха чрез Максим де Куйпер, вкарал с асистенция на Леандро Тросар.

А петнадесетина минути след старта на второто полувреме самият Тросар добави и гол към стабилното си представяне, след като бе точен за 2:2.

В другия мач от тази група Франция спечели с 4:1 като гост на Израел в Будапеща.

Едуардо Камавинага откри в седмата минута, но единадесет по-късно Омри Ганделман върна интригата с гол за 1:1.

Кристофър Нкунку пак изведе "петлите" напред с първия си гол за националния тим - 2:1 2 28-ата минута, а през второто полувреме французите трябваше да чакат дълго, за да узаконят победата си.

Това стана факт благодарение на Матео Гендузи (87') и Брадли Баркола (89'), реализирали за заключителния резултат от 4:1.

Италия остава начело със 7 точки, следва Францияс 6, Белгия с 4 и Израел, който все още чака първата си точка.