Възходът на Рома под ръководството на Даниеле Де Роси продължи с пета победа от последните шест мача в Серия "А".

"Вълците" сразиха Торино с 3:2 в интригуващ с мач с пет гола на "Олимпико", в който шоуто бе откраднато от Пауло Дибала. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Аржентинецът заби първия си хеттрик по италианските терени от седем години насам, а странно или не, именно той отправи трите точни удара за Рома в мача.

Три точни удара и три гола са признак на страхотна ефективност, а макар Рома да не изигра най-силния си мач, "вълците" успяха да изтръгнат победата, с която освен оставане в битката за топ 4, те продължиха и с чудесните емоции от последните седмици.

Дибала откри резултата от дузпа в 42-ата минута, но още до почивката Дуван Сапата успя да изравни за Торино с глава.

Първата половина на второто полувреме принадлежеше на Паули Дибала, защото в 57-ата минута той отново изведе Рома напред, а в 69-ата сякаш реши всичко, оформяйки своя хеттрик.

Но Торино, който правеше страхотен мач въпреки резултата не се предаде.

Намаляването на резултата обаче дойде твърде късно, едва в 88-ата минута чрез автогол на Хуйсен, но времето за нещо повече от този мач на "Олимпико" бе твърде кратко.

Така Рома заема шестата позиция с 44 точки, на четири от място в зона Шампионска лига, докато Торино остава на 10-ата позиция с 36 пункта.