Атлетико (Мадрид) е четвъртфиналист в Шампионската лига за сметка на Манчестър Юнайтед, след като съсипа сезона на английския гранд с 1:0 в реванша от осминафиналите на "Олд Трафорд".

След 1:1 в Испания в първия двубой, тимът на Диего Симеоне намери място сред последните 8 в турнира, който напразно опитва да спечели вече толкова години. Атлетико има три загубени финала, като два от тях са в ерата "Симеоне" - последните 11 сезона. Сега тимът не изглежда чак впечатляващ или възхитителен, но си свърши работата срещу Юнайтед, който все повече прилича на "Титаник" към края на един кошмарен за традициите и историята на клуба сезон.

Бразилският ляв бранител Лоди вкара в 41-вата минута след страхотна контраатака и асистенция на Антоан Гризман. Това бе едва вторият случай за цялото първо полувреме, в който гостите стигнаха до опасност. В първия техен гол бе правилно анулиран заради засада.

Юнайтед владееше положението, топката и темпото на мача, но не стигаше до чисти положения.

ВИЖТЕ И ВИДЕО ОТ ЕМОЦИОНАЛНИЯ РЕВАНШ НА "ОЛД ТРАФОРД">>>

Имаше агресия, Кристиано Роналдо се движеше много в първите 30 минути, но липсваше завършек. Младият Антони Еланга стигна до единствената наистина чиста ситуация още в 12-ата минута, като от упор стреля в главата на вратаря Ян Облак, който с голям късмет спаси.

При гола на Лоди Юнайтед беснееше за нарушение срещу Еланга, но то бе в далечния край на терена и около 10-12 секунди, преди топката да стигне до мрежата на домакините.

Спорна ситуация, без съмнение, както и други в двубоя. Но нито една, освен тази, нямаше пряко влияние върху резултата.

След попадението играчите на "червените дяволи" се изнервиха, оспорваха всяко отсъждане, губеха твърде много време и нерви в такива спорове, а не в преследване на изравняване.

Джейдън Санчо бе близо с удар от въздуха, а в 77-ата минута Рафаел Варан с глава принуди Облак да спасява - но това бе единственият точен удар на Юнайтед за цялото второ полувреме.

Твърде малко.

Отпадането слага нещо като "венец" (в негативния смисъл) на сезон, в който грандът с Кристиано в редовете си, със звезди за над 700 милиона в състава, няма да спечели трофей.

Юнайтед ще трябва да сътвори и малък подвиг, за да се върне в Шампионската лига догодина - тимът е пети в битка за четворката, но с три мача повече и изоставащ вече от Арсенал. Изобщо - пълен провал на фона на традиции и история, похарчени пари, звезди и т.н.

Атлетико пак мечтае да постигне онова, което все му се изплъзва. Шест отбора са в четвъртфиналите - този тим, Бенфика, победил тази вечер като гост Аякс, Байерн, Реал, Манчестър Сити и Ливърпул.