Атлетико Мадрид за четвърта поредна година отпадна на много ранна фаза в турнира за Купата на Испания, като отстъпи на осминафиналите с 0:2 при гостуването си на Реал Сосиедад.

Диего Симеоне и компания изглежда продължават да пренебрегват този турнир, който за последно тимът спечели през 2013 година. Оттогава има достигания до три четвъртфинала, два полуфинала и нито един финал.

Шампионът от 2020-а Сосиедад заслужи мястото си на четвъртфиналите с по един гол в двете полувремена. На тази фаза вече са още отборите на Бетис, Валенсия, Райо Валекано, Кадис и Майорка. В четвъртък ще стане ясно дали Реал Мадрид и Барселона ще се присъединят.

Баските поведоха в 33-ата минута, когато бившият играч на Манчестър Юнайтед Аднан Янузай вкара с глава след центриране на Хосеба Залдуа.

В 47-ата минута Фелипе направи потресаваща грешка и подари топката на норвежеца Александър Сьорлот, който не сгреши сам срещу вратаря.