Мексико победи Южна Корея с 2:1 и записа втора победа в група "F" на Световното първенство в Русия.

След като сензационно победиха Световния шампион Германия преди 6 дни, Ацтеките се справиха и с азиатския си съперник днес, като съвсем заслужено стигнаха до успеха.

Мексико може да се класира за осминафиналите още тази вечер, ако Германия не успее да победи Швеция.

Корейците от своя страна ще се надяват на победа за Бундестима, за да запазят минимални шансове за продължаване напред.

Снимка: Getty images

Мачът, който се игра при над 30 градуса в Ростов започна с натиск на Мексико. Ацтеките бяха далеч по-активният тим на терена, но не успяваха да затруднят противниковата врата.

Корейците дори стигнаха първи до опасно положение, но Лосано блокира удара на Лий Вон от чиста позиция.

В 22-та минута, при една от редките си контраатаки Южна Корея отново можеше да стигне до гол.

Звездата на тима Хюн Мин Сон се откъсна от мексиканската отбрана, завъртя противников играч, но и двата му удара бяха блокирани.

Две минути по-късно капитанът на Мексико - Андрес Гуардадо, навлезе в наказателното поле и опита центриране, а топката срещна ръката на хвърлилия се на шпагат Ян Хю Су.

Сръбският съдия бе категоричен и посочи бялата точка.

Зад топката застана Карлос Вела, който бе точен за 1:0.

Малко след това Мигел Лаюн имаше страхотен шанс да удвои преднината на тима си, но корейският вратар успя да отбие с вържа на пръстите си.

До края на полувремето Мексико имаше още един чудесен шанс. Героят от мача срещу Германия - Ървин Лосано, нахлу в наказателното поле и отправи мощен шут, който обаче премина над вратата.

Мексико бе по-добрият тим и през втората част, а Хавиер Ернандес пропусна добра възможност в 51-та минута.

Последваха два добри удара на играчи и от двата тима, но вратарите се отчетоха с добри спасявания.

Корейците опитваха да натиснат своя противник, което отваряше множество пространства за контраатаки и при една от тях логичното се случи.

Хавиер Ернандес получи пас в наказателното поле, завъртя противников бранител и вкара за 2:0.

Това бе негов 50-ти гол за Мексико.

До края на двубоя Южна Корея успя да застраши мексиканската врата само веднъж, като положението дойде след грешка на 39-годишния Рафа Маркес, а не след добро изпълнение на корейски играч.

Азиатците обаче не успяха да се възползват, а в заключителните минути ацтеките разиграваха спокойно и чакаха последния съдийски сигнал.

В заключителните секунди Южно Корея стигна до попадение, след страхотен далечен шут на Хюн Мин Сон. Сили за повече обаче нямаше и Мексико заслужено победи.