Австралия не успя да победи Дания - 1:1 в група С на Мондиала, след като имаше по-добрите ситуации и бе отборът, който търсеше много по-настойчиво победата.

След нещастното 1:2 на старта от Франция, отборът на "кенгурата" отново изоставаше рано в резултата срещу фаворизиран съперник.

СНИМКИТЕ ОТ МАЧА ВИЖТЕ В ГАЛЕРИЯТА НИ.

В 7-ата минута Кристиан Ериксен откри за датчаните с поредния си изящен гол, пращайки топката с левачката под гредата.

Снимки: Getty Images

Плеймейкърът на "Тотнъм" реши мача с Перу на старта на битката в групата с гениална асистенция към Юсуф Поулсен за 1:0. И отново Ериксен бе единствената искра в играта на Дания.

След гола обаче европейците посивяха, затвориха се и откровено заиграха да бранят резултата. Австралия се вдигна, тръгна в атака и получи дузпа-копие на тази, която даде гола на тима срещу французите. Удар с глава срещна ръката на Поулсен, а решението дойде след намеса на системата VAR за видеонаблюдение.

В 37-ата минута Миле Йединак вкара втория си гол на първенството, пак от бялата точка.

До края австралийците натискаха и атаките им бяха далеч по-опасни. Но вратарят на датчаните Каспер Шмайхел и неточните отигравания на нападателите срещу него не позволиха на Австралия да спечели.

Изненадващо, селекционерът Берт ван Марвайк не пусна в игра легендата Тим Кейхил, който има голове на три световни първенства и е способен да реши всеки мач.

Дания въздъхна с облекчение, измъкна още една точка в мач, в който не показа кой знае колко талант и вдъхновение (както бе и при 1:0 над Перу), и гледа смело към осминафиналите с 4 точки в групата.

"Червеният динамит" още не е избухвал в Русия, но си върши работата в първата фаза.

Австралийците чакат изхода от мача Франция - Перу, но какъвто и да е той, няма да отпаднат на теория преди третия си мач в групата срещу южноамериканците.