Байерн (Мюнхен) обикновено записва победи с по няколко гола разлика срещу съперниците си в Бундеслигата. Днес обаче баварците бяха принудени да преглътнат собственото си лекарство при гостуването във Франкфурт. Шампионите се оказаха от неприятната страна на разгромен резултат, след като Айнтрахт ги разби с 5:1.

Домакините имаха три гола аванс още до 36-ата минута, нещо което не се бе случвало на съперник на Байерн от 2004 година насам (1:3 срещу Вердер (Бремен).

След това нещата не се подобриха за воденият от Томас Тухел отбор, тъй като след полувремето "орлите" добавиха още два гола за само 14 минути, увеличавайки аванса си до 5:1, както и завърши срещата. Именно отборът от Франкфурт е последният тим, който бе вкарвал пет пъти срещу Байерн в първите 60 минути на мач (при 6:0 през 1975 година в двубой, завършил 6:0).

Омар Мармуш, Ерик Ебимбе и Хуго Ларсон изведоха домакините напред с три гола до 36-ата минута.

Джошуа Кимих намали за гостите минута преди почивката, но след това вихрушката продължи с нов гол на Ебимбе в 50-ата минута и още един на Ансгар Кнауф в 60-ата.

Байерн остава втори с 32 точки, а Айнтрахт е седми с 21.