Борнемут записа знаменита победа като гост на Манчестър Юнайтед с 3:0. Успехът е исторически, защото досега в историята си "черешките" никога не бяха печелили при визита на английския гранд, но днес най-сетне го сториха - от седми опит.

Всъщност Борнемут никога не си бе тръгвал от "Театър на мечтите" дори и с точка, но днес затвърди отличната си форма - 13 спечелени от 15 възможни точки в последните пет мача в Премиър лийг.

Играта на Юнайтед отново бе под всякаква критика, като от трибуните постоянно се чуваха освирквания и искания за оставка на Ерик тен Хаг.

За шести път през сезона домакините допуснаха първия гол в мача, като единствено Шефилд Юнайтед има повече подобни случаи - 7 на брой.

Доминик Соланке даде началото на страхотната вечер за южняците на "Олд Трафорд". Бившият футболист на Ливърпул бе на отлична позиция при колективно неразбирателство в защитата на домакините и с технично отиграване с пета прати топката в далечния ъгъл на Андре Онана за 1:0 след само 5 минути футбол.

Филип Билинг добави втори гол близо час по-късно, когато се разписа с глава за 2:0, а определено отново може да има въпросителни относно намесата на Онана.

И третото попадение дойде след центриране в 73-ата минута точен бе Марко Сенеси, скочил високо над цялата защита в червено, като и той бе точен с глава. Вратарят на домакините пък единствено изгледа как топката влиза в мрежата му - 3:0.

Ситуацията изглеждаше като да отива към още по-тежка в края на мача, когато гостите вкараха четвърти гол, който обаче бе отменен заради игра с ръка.

Юнайтед е шести с 27 точки, като вече има 4 загуби в 9 домакинства в първенството през сезона до момента. Борнемут е тринадесети с актив от 19 точки.