Следващият съперник на България във FIFA Series, тимът на Азербайджан, постигна победа с 1:0 срещу състава на Монголия. Макар да доминираха през целия мач, домакините на минитурнира в Баку трябваше да чакат до добавеното време на втората част, за да отбележат и да се поздравят с победата.

Азербайджанските национали отправиха повече от 20 изстрела към противниковата врата и имаха 73% от владението на топката, като въпреки това успяха да стигнат до гол едва в 91-ата минута на двубоя, игран на 31-хилядния стадион "Тофик Бахрамов".

Победният гол бе дело на централния защитник Бахлул Мустафазада. 27-годишният бранител на местния Карабах отбеляза дебютното си попадение с националната фланелка след асистенция на резервата Турал Байрамов.

Подобно на срещата между България и Танзания по-рано днес, Азербайджан и Монголия също играха за първи път в историята си.

В понеделник България се изправя срещу Азербайджан, докато Монголия ще има мач с Танзания.