Селекционерът на националния отбор на България по футбол Красимир Балъков разкритикува представянето на играчите, които влязоха като смени, при загубата с 1:3 в контрола срещу Република Ирландия в Дъблин.

"Жалко...80 минути пак всичко беше наред. Днес видях една голяма разлика, особено след първото полувреме между нас и ирландците. Това бяха смените. Отново българският манталитет си изигра основната роля. Когато сменяш футболисти, го правиш, за да вдигнеш нивото на отбора, да вкараш динамика, енергия. При нас не се получи, а при тях стана. В последните десет минути направихме такива грешки, които смятам, че този път са на базата на манталитета ни.

Разочароваха ме смените. Не влязоха както трябва, включително и Ивелин Попов. Не мислех, че може да се случи. Те трябва да си поемат критиката и да коригират тези неща. Това е професионализъм, психология и подготовка. В тънките неща се случват нещата.

Пак казвам, до 80-ата минута играхме спокойно, организирано, имахме шансове, стигнахме и до гол. Ще го анализираме целия мач, ще си говорим с футболистите. Трябва да коригираме нещата.

Получаваме голове от грешки. Трябва да намалим тези индивидуални грешки, но ни трябва един позитивен резултат, за да се вдигне самочувствието на футболистите. Те виждат, че играят добре, усещат, че има прогрес, но няма резултати".