Българският национален отбор по футбол претърпя второ поражение в рамките на три дни.

Родните национали загубиха от Ирландия с 1:3, като единственото успокоително нещо е, че това бе само контрола.

Воденият от Красимир Балъков тим отново игра доста безлично, като за разлика от събота, когато съперник бе силният тим на Англия, сега срещу нас излязоха резервите на Ейре.

Красимир Балъков също направи доста промени в състава, но това не доведе до почти нищо позитивно в играта.

Отборът играеше страхливо, в доста моменти от мача сякаш пазеше равния резултат, който нямаше никакво значение предвид приятелския характер на срещата.

Това си пролича най-вече през първата част, когато и двата отбора не създадоха почти нищо интересно в предни позиции. Ирландците поне владееха почти постоянно топката и опитваха да достигнат до гол, а България стоеше и чакаше.

През втората част зрителите видяха четири гола, макар играта на двата тима да не се промени особено.

В 56-ата минута Симеон Славчев загуби елементарно в центъра и дори допусна да бъде преминат с мушната топка между краката. Роман Къртис отправи доста слаб удар, който 37-годишният дебютант Христо Иванов изби право в краката на Скот Хоуган. Той не се полакоми и комбинира с Алан Браун, който откри.

България все пак стигна до изравнителен гол след една от малкото си добри атаки.

Иван Горанов подаде към Божидар Краев, който се измъкна хубаво в наказателното поле и бе фаулиран, а съдията отсъди дузпа.

С изпълнението се нагърби влезлият 10 минути по-рано Ивелин Попов, който изравни.

България обаче продължи да действа странно пасивно и се прибра в собствената половина.

Ирландците атакуваха, а нова грешка на Христо Иванов подари втори гол на домакините.

Той увисна ужасно след центриране от корнер, а Кевин Лонг нямаше проблем да вкара в 83-ата минута.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Малко по-късно ново центриране свари отбраната и вратаря неподготвени, а Джеймс Колинс оформи крайното 3:1.

В този мач освен вратаря Иванов, който имаше ужасен дебют, първи мач за България изиграха играчи като Георги Пашов и Васил Панайотов.

Минути записаха и доста играчи, които рядко виждахме с националната фланелка до този момент.