Българският национален отбор по футбол загуби с 0:2 от Италия втората си квалификационна среща от Група "C" за Световното първенство в Катар.

Нашите очаквано отстъпиха на суперфаворита в групата, макар че подобриха нивото си спрямо загубата с 1:3 от Швейцария преди 4 дни.

Хората на Ясен Петров опитаха да играят по-агресивно, да пресират съперника и да влизат по-здраво в единоборствата. Това свърши работа в защита най-вече през първото полувреме, но спорна дузпа даде аванс на италианците в неговия край. В края на мача те стигнаха и до второ попадение. Така Скуадрата за първи път спечели мач на "Васил Левски".

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ МАЧА >>>

Снимка: Bulphoto

Националният ни селекционер включи в титулярния състав абсолютния дебютант Павел Витанов, а Момчил Цветанов игра за първи път като титуляр. Атаката ни беше водена от Пламен Гълъбинов и Спас Делев.

Италианците обаче свършиха професионална работа, макар че бяха в по-експериментален състав и не впечатлиха. Така те заедно със Швейцария повеждат групата с по 6 точки. Швейцарците днес биха Литва с 1:0, а северняците, ние и Северна Ирландия оставаме с нулев актив.

Toп коефициентите за събитието са на efbet.com

Срещата с Италия започна много добре за "трикольорите", още повече, ако сравняваме началото с кошмарното срещу Швейцария. Нашите пресираха дълбоко в половината на съперника и преимуществено се справяха с опасните центрирания от фланговете.

В четвъртата минута Андрей Гълъбинов отправи лек удар, а на другата врата шут на Франческо Ачерби след корнер бе блокиран. Имаше още няколко моменти с напрежение пред Пламен Илиев, но бранителите ни се справиха.

Снимка: БТА

Италианците бяха много активни, но само в първия половин час игра. След това темпото им рязко спадна и нашите се чувстваха все по-комфортно.

Точно тогава обаче дойде дузпата за Италия - в 43-ата минута. Андреа Белоти падна артистично на тревата след съвсем лек контакт с Даниел Димов. Словенският съдия посочи бялата точка и нападателят на Торино даде аванс на своите от бялата точка.

През втората част също започнахме с приличен футбол. Удар на Ачерби мина над вратата, а в 58-ата минута България имаше претенции за дузпа за игра с ръка. Такава не бе отсъдена.

В 63-ата минута можеше да бъде отсъден втори наказателен удар за италианците, след като Валентин Антов закъсня с шпагат срещу Белоти.

10 минути по-късно дойде един от най-добрите шансове за Италия. Белоти беше изведен зад защитата и прехвърли Пламен Илиев, но топката срещна страничната греда. След това добавката на стрелеца бе много неточна.

В 82-ата минута все пак италианците заслужено стигнаха до втори гол. Резервата Мануел Локатели с прецизен фалцов удар реализира, като му бе оставено достатъчно пространство в наказателното поле.

След попадението гостите заиграха по-спокойно и стигнаха до още две много изгодни ситуации. И при двете Пламен Илиев се намеси прекрасно след удари на резервата Чиро Имобиле.

След 3 дни България гостува на Северна Ирландия в търсене на първата си победа.