С двама българи в състава отборът на Шльонск (Вроцлав) остана в битката за титлата на Полша след късна драма.

Шльонск победи с 2:1 тима на Варта (Познан), а титуляри за отбора от Вроцлав отново бяха централните бранители Алекс Петков и Симеон Петров.

Двамата снажни наши национали останаха на терена през целия мач, а Шльонск драматично грабна победата с гол в продължението на мача.

Матиас Нахуел откри през първата част, а в самото началото на второто полувреме гостите от Познан останаха с човек по-малко на терена след втория жълт картон на Прикрил.

Въпреки това резултатът бе изравнен след автогол на Бейгер, а до края отборът на Варта храбро бранеше ремито и така и не допускаше гол.

Все пак късметът се усмихна на Шльонск в добавеното време, когато капитанът и голяма звезда на тима Ерик Еспозито вкара така ценния победен гол.

По този начин българският Шльонск се приближи само на точка от лидера Ягиелония, който обаче е и с мач по-малко.

Все пак до края на полския шампионат има достатъчен брой кръгове - 7, в които Шльонск с Алекс Петков и Симеон Петров в състава си ще успее да се пребори за шампионската титла.