Илия Груев се завърна в игра след травмата, получена с националния тим на България, но нито той, нито Лийдс имаха особено успешен мач.

Йоркширци загубиха с 1:2 гостуването си на Ковънтри и по този начин изпуснаха златна възможност да се изкачат до една от двете позиции, осигуряващи директна промоция във Висшата лига.

Груев стартира от първата минута на мача, като също така бе замесен в първото по-сериозно събитие на терена, изкарвайки си жълт картон след само осем минути игра.

Секунди по-късно извършеното от него нарушение доведе и до гол за Ковънтри, а домакините успяха да поведат и с 2:0 в 49-ата минута.

Илия Груев остана на терена до 66-ата минута, когато бе заменен от Жоел Пирое, който пък малко по-късно върна Лийдс в мача с гол за 1:2.

Йоркширци обаче не успяха да стигнат до нищо повече в мача и не успяха да се възползват от поражението с 0:1, което директният им конкурент Ипсуич претърпя в локалното дерби срещу Норич.

Така пет кръга преди края на сезона в Чемпиъншип, лидер е Лестър с 88 точки и мач по-малко от преследвачите си. Втори е Исуич с 87, а Лийдс има 86. Два от тези три отбора ще отидат директно във Висшата лига, а третият със сигурност ще бъде част от плейофите.