Контролната среща между Ботев (Враца) и Цървена звезда в Кипър не завърши. Сърбите водеха с 2:1, когато двадесетина минути преди края на редовното време, в 67-ата, Диого Барбоса от българите и Урош Спаич от сърбите си размениха неособено спортсменски влизания.

Барбоса обаче избухна и той се нахвърли върху сръбския си съперник. А това доведе до класическо балканско меле между футболистите на двата отбора.

Треньорът на "звездашите" Владан Милоевич накара своите моментално да напуснат терена, след като напрежението спадна. Колегата му от българска страна Христо Янев се опита да го убеди да довършат срещата, но така и не успя и всичко приключи след по-малко от 70 изиграни минут.

Колкото до чисто футболните моменти - Шериф Н'Диайе изведе Звезда напред в осмата минута, а грешникът Барбоса изравни за врчани в 37-ата минута на двубоя.

Н'Диайе бе точен за втори път две минути преди почивката, като това се оказа и последното попадение в днешния мач.

След два дни на Ботев предстои нова проверка - срещу арменския Арарат.

За Звезда пък това бе последен спаринг преди подновяването на сръбското първенство след десетина дни.