Милан взе "мача на спасението", както го нарекоха в Италия - 2:1 у дома над ПСЖ в Шампионската лига.

Росонерите нямаха право на грешка, след като бяха взели едва две точки в първите си три мача в група F и дори още не бяха отбелязали гол преди днешния двубой.

Той започна с рядко виждана гледка - от трибуните на "Сан Сиро" полетяха хиляди банкноти.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ МАЧА>>>

Оказаха се фалшиви, с лика на вратаря на гостите Джанлуиджи Донарума, който се отправяше към мястото си под падащите хартийки.

Стражът е персона нон грата за тифозите на Милан, след като напусна родния си клуб и отиде в ПСЖ преди две години.

Сагата се проточи с месеци, а Джиджи извиваше ръцете на ръководството и се превърна в мразена фигура, вместо в любимото свое момче, което беше.

Но ПСЖ стартира по-силно в мача и откри, като голът раздразни допълнително стадиона. В деветата минута вкара Милан Шкриняр, дълго играл за градския враг Интер и мразен от "червено-черната" част на Милано.

Седемкратният крал на Европа реагира светкавично и Рафа Леао изравни в 12-ата минута с ножичен удар. И вдигна ръце към ушите си, за да предизвика домакинските фенове допълнително в и без това нервната за тях вечер. Преди дни Милан падна у дома от Удинезе и освирквания огласиха същия този стадион, включително към Леао.

Килиан Мбапе изпусна да изведе пак гостите напред, една добра ситуация имаше и пред Усман Дембеле, но Милан постепенно наложи превес, най-вече с много тичане, физически единоборства и огромен хъс.

И в 50-ата минута опитният Оливие Жиру вкара с глава, за да даде победата на спасението. Поне временно. И на облекчението след серията неуверени игри и резултати.

Милан не се е класирал, но можеше практически да е отпаднал, ако бе загубил този мач. Сега ситуацията в групата е сложна, след като по-рано днес Борусия (Дортмунд) би у дома Нюкасъл с 2:0.

Води именно отборът от Германия - 7 точки, ПСЖ има 6, Милан вече е с 5, а Нюкасъл има 4.