Бърнли е вторият изпадащ от Премиър лийг отбор, след като вече бе ясно, че Шефийлд Юнайтед потегля към Чемпиъншип. Воденият от Венсан Компани отбор хвана асансьора обратно към второто нивото на английския футбол, след като днес загуби с 1:2 при гостуването си на Тотнъм.

Така Бърнли и Шефийлд се връщат в Чемпиъншип след само един сезон при най-добрите, а е въпрос на време и Лутън да поеме по същия път.

Якоб Брун Ларсен изведе гостите напред в 25-ата минута на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" днес, но "шпорите" направиха обрат благодарение на голове на Педро Поро преди почивката и Мики ван де Вен осем минути преди края.

Лутън отстъпи с 1:3 при визитата си на Уест Хем, а Нотингам Форест докосва спасението, макар да отстъпи с 2:3 на Челси.

"Шапкарите" и Форест са двата отбора, разделени от чертата на изпадащите, но след днешните резултати по всичко личи, че Лутън ще се върне във втора дивизия. Кръг преди края двата тима са на три точки разстояние, но дори Нотингам (29 точки) да загуби последния си мач, а Таун (26) да го спечели, местата им трудно ще бъдат разменени.

За да се стигне до такъв развой трябва невероятен резултат в полза на Лутън, който има с 12 гола по-лоша голова разлика от някогашните шампиони на Европа.

Нотингам гостува на Бърнли в последния кръг, а Лутън приема Фулъм.

Колкото до днешните им двубои - "шапкарите" поведоха срещу Уест Хем след само 6 минути футбол благодарение на Самби Локонга, но през второто полувреме "чуковете" вкараха три гола чрез Джеймс Уорд-Прауз, Томас Соучек и Джордж Ърти.

Михайло Мудрик откри за Челси на "Сити Граунд", а Уили Боли изравни за домакините, като двата гола паднаха между 8-ата и 16-ата минута. Калъм Хъдсън-Одой направи 2:1, наказвайки бившия си отбор четвърт час преди края, но Рахийм Стърлинг и Никълъс Джексън осигуриха на "сините" победата с два бързи гола в края.

Бърнли е деветнадесети с 24 точки, Лутън е осемнадесети с 26 (и голова разлика -31), докато Нотингам е седемнадесети с 29 и голова разлика -19.