Барселона обърна Порто от 0:1 до 2:1 и си осигури място на осминафиналите в Шампионската лига кръг преди края на груповата фаза. Гостите поведоха с 1:0 в 30-ата минута с гол на Пепе Акино, но Жоао Кансело изравни само 120 секунди по-късно. А през второто полувреме вкара друг португалец - Жоао Феликс, за да донесе победата на Барса.

Тя означава, че с 12 точки каталунците са недостижими в група Н. Следват ги Порто и Шахтьор с по 9, но двата отбора се срещат в пряк дуел на 13 декември в Португалия и няма как заедно да изпреварят лидера, независимо от резултата.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ МАЧОВЕТЕ ТАЗИ ВЕЧЕР>>>

По-рано днес Шахтьор победи с 1:0 Антверп в същата група.

В група G Манчестър Сити изостана с 0:2 у дома от РБ Лайпциг, но по своя си начин натика съперника в наказателното поле през второто полувреме и постигна обрат с три гола - 3:2.

Лоис Опенда вкара два пъти за гостите преди почивката, но след нея се развихри шампионът на Европа. Ерлинг Холанд намали в 54-ата минута, в 70-ата Фил Фодън изравни, а в 87-ата Хулиан Алварес направи 3:2.

И двата тима се класират за осминафиналите, но Сити вече е сигурен за първото място в групата.

В другия мач Йънг Бойс победи Цървена звезда с 2:0 и е трети, с което си гарантира квота за Лига Европа. Сръбският тим е последен с 1 т. и отпада от Европа кръг преди края на груповата фаза.

В група Е също са ясни първите два отбора, след като Атлетико Мадрид изнесе лекция по прагматичен футбол на стадиона на Фейенорд - 3:1. Два автогола допринесоха за това - Геертруда и Хименес си ги вкараха, а Ермосо добави трети за тима на Чоло Симеоне.

Атлети е с 11 точки, а Лацио има 10 кръг преди края, като това оставя Фейенорд твърдо трети (6 т.) и с място в Лига Европа. Селтик с 1 точка отпада от Европа.