Барселона не допусна изненада и се класира за четвъртфиналите на турнира в Лига Европа, като запазва надеждата жива да спечели трофея за първи път в историята си.

Каталунците на Шави победиха Галатасарай с 2:1 като гост и след 0:0 в първия мач заслужиха мястото си сред най-добрите осем.

Двубоят в Истанбул не бе никак лесен за испанците най-вече заради страстната публика, която с цяло гърло подкрепяше своите любимци, но Барса показа много качества в атака, след като изостана в резултата. Той бе открит от Маркао, но с попадения на Педри и Пиер-Емерик Обамеянг победата отиде за гостите.

Двубоят между двата тима бе първи от 2002 година, когато Барса отново победи този съперник, но в групите на Шампионска лига.

Срещата днес започна интересно и в началото и двата отбора имаха по един добър шанс. Удар на Бафетимби Гомис беше блокиран, а на другата врата изстрел на Френки де Йонг мина на сантиметри от гредата.

В 28-ата минута Галатасарай сензационно откри резултата, но не незаслужено. Капитанът Маркао бе точен след центриране от ъглов удар.

Радостта на турците обаче не бе дълга. Девет минути по-късно Педри направи страхотен индивидуален пробив и на два пъти финтира защитници в наказателното поле преди да стреля точно по земя - 1:1.

В самия край на първото полувреме Пиер-Емерик Обамеянг отправи много техничен удар с глава и топката срещна напречната греда.

Барса започна ударно и второто полувреме, като в 49-ата минута успя да постигне пълен обрат. Последователни удари на Серхио Бускетс и Педри бяха спасени, но топката стигна до Френки Де Йонг, който подаде на Обамеянг и габонецът вкара от лесна позиция.

Галатасарай опита да натисне съперника до края на мача, но неуспешно. Фалцов удар на Патрик ван Анхолт мина покрай вратата. Каталунците контролираха двубоя и не допуснаха изравнителен гол.