Барселона записа втора поредна победа в шампионата и даде надежда на феновете си, че върви към излизане от кризата.

Каталунците спечелиха като гости с 3:1 срещу Алавес в мач от 21 кръг на испанската Ла Лига.

ВИДЕО С НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК

Така Барса продължава безгрешната си серия, след като преди седмица треньорът Шави обяви, че напуска в края на сезона.

В главно действащо лице в мача се превърна колоритният бразилец Витор Роке, известен повече с прякора си Тигриньо. Той се появи като резерва, вкара гол, а малко след това бе изгонен с червен картон.

Останалите попадения за Барса бяха дело на Левандовски и Гюндоган, а Алавес не успя да се възползва от 25-те си минути с човек повече на терена.

С победата Барселона дръпна с 3 точки на третото място пред четвъртия Атлетико и е на 7 след лидера Реал, който обаче е с мач по-малко - утре от 22 часа е мадридското дерби.

В другите мачове от деня Лас Палмас успя да измъкне само точка при гостуването си на намиращия се в зоната на изпадащите Гранада - 1:1, а Валенсия спечели трудна победа с 2:1 срещу опашкаря Алмерия.