Барселона победи с 2:1 Реал Мадрид в звездна контрола на американска земя. Дербито между двата колоса бе гръмотевично - буквално и преносно, след като началото му бе отложено с един час заради страховита буря над стадиона.

Барса стигна до успеха с две попадение на Пау Виктор, а за Реал се разписа Нико Пас.

Ханзи Флик пусна на върха на атаката Роберт Левандовски, а на вратата застана Марк-Андре тер Стеген. Андреас Кристенсен и Иниго Мартинес действаха като двойка в центъра на защитата, отляво стартира Алехандро Балде, а всички останали титуляри бяха от младежките формации на клуба.

Единайсеторката на Реал изглеждаше по-впечатляващо. Под рамката застана Тибо Куртоа, Лука Модрич и Даниел Себайос действаха в средата на терена, а нападателното трио оформиха Браим Диас, Арда Гюлер и Ендрик. Бразилският младок не успя да блесне и завърши мача без нито един опасен удар.

В 57 минута на терена за Реал се появи и Винисиус, който обаче не успя да се разпише.

А голямата звезда Килиан Мбапе продължава да е на почивка след участието си на Евро 2024.

Следващата проверка на Кралския клуб е срещу Челси на 7 август, а в същия ден Барселона ще премери сили с Милан.