Лудогорец взе впечатляваща победа с 5:1 срещу Арда в мач от третия кръг на първенството.

"Орлите" бяха безкомпромисни, въпреки че треньорът Георги Дерменджиев ротира състава и пусна 8 резерви, за да запази силите на титулярите за предстоящия мач а Карабах от квалификациите за Шампионската лига.

Гостуването е на 6 август от 20 часа, а в понеденик Лудогорец лети за Азербайджан.

В първата част за "орлите" се разписаха Сон и Квадво Дуа. През второто полувреме пък това направиха Руан Круз и Спас Делев. За тима от Кърджали пък Феликс Ебоа върна един гол в самия край.

В българското първенство тимът има 6 точки след две победи и заема третото място с мач по-малко.

Арда пък записа второ поражение от началото на сезона и към момента има актив от 3 пункта. За тима от Кърджали предстои домакински мач с Хебър на 9 август.