Шампионът на Испания Барселона изглежда вече мисли за ваканцията след сезона. Каталунците си осигуриха титлата преди два кръга, а сега допуснахa второ поредно поражение, отстъпвайки с 1:3 на борещия се за оцеляването си в Ла Лига тим на Валядолид.

За справка - в първата среща между двата тима, играна малко след началото на кампанията, Барса се разправи със същия този съперник с 4:0 на "Камп Ноу".

ВИДЕО ОТ ЗАГУБАТА НА БАРСА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Автогол на Андреас Кристенсен още във втората минута загатна какво очаква футболистите на Шави Ернандес, които изостанаха с два гола в 22-ата минута, когато канадецът Кайл Ларин бе точен за домакините. Ларин асистира на Гонсало Плата в 73-ата за 3:0, а шест минути преди края Роберт Левандовски все пак вкара почетно попадение за гостите.

"Разбирам, че играчите дадоха всичко от себе си този сезон. Някои от тях играха и на световното първенство, а това оказва влияние. Постигнахме целите си, печелейки Ла Лига и Суперкупата, но и тези мачове са от значение, а сега определено не изпълнихме очакванията", заяви Шави и бе категоричен, че в неделя срещу Майорка възпитаниците му трябва да победят.

Това е и първи случай, в който "блаугранас" губят два поредни шампионатни мача под ръководството на клубната си легенда.

Също така в последните си три двубоя в Ла Лига отборът е допуснал 7 гола - колкото бе инкасирал общо в предходните 24.

Каталунците са първи в класирането с 85 точки, а Валядолид изскочи точно над зоната на испадащите с 38 на седемнадесетата позиция.