Барселона изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона и победи шампиона Атлетико Мадрид с 4:2 в мач от 22-ия кръг.

Акцентът на мача беше новият вид на катаунците, които привлякоха Адама Траоре и Пиер-Емерик Обамеянг в затворения наскоро трансферен прозорец. Първият игра като титуляр и даде асистенция, а вторият влезе като резерва за последните 30 минути.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА >>>

Жорди Алба, Гави, Роналд Араухо и Дани Алвеш бяха точни за победителите, докато голове на Яни Караско и Луис Суарес не бяха достатъчни за столичани. Дани Алвеш получи и червен картон през втората част, но Барса удържа аванса си. Така Диего Симеоне продължава да търси първата си победа като мениджър на "Камп Ноу" след вече десет сезона начело на Атлети.

С впечатляващата си победа Барса изпревари днешния си съперник за четвъртото място, като вече има 38 точки срещу 36 за мадридчани.

Атлетико удари в осмата минута след страхотна комбинация, която матира защитата на Барса. Коке изведе Луис Суарес, а бившият играч на каталунците веднага отклони към Яни Караско, който от труден ъгъл прати топката зад Тер Щеген.

Снимка: AP/БТА

Радостта на "дюшекчиите" продължи само две минути. Дани Алвеш отправи меко подаване към Жорди Алба, който намери топката от воле и вкара един от головете на сезона - 1:1.

В 21-ата минута Адама Траоре проби по десния фланг и центрира, за да направи първата си асистенция с екипа на Барселона. Той отправи много добро подаване към Гави и младокът стреля перфектно с глава за 2:1.

Преди и след този гол Жоао Феликс от гостите направи два значими пропуска, като първият му удар мина на сантиметри от вратата, а вторият бе спасен. Мачът беше страхотен в тези начални минути.

Силната игра на Барса продължи и в 43-ата минута резултатът стана 3:1. Центриране от фаул доведе до удар на Жерар Пике с глава, който бе спасен прекрасно от Ян Облак, но Роналд Араухо направи лесна добавка отблизо.

Каталунците започнаха втората част, както завършиха първата - с попадение. Дани Алвеш вкара първия си гол след завръщането си на "Камп Ноу". 38-годишната легенда бе точен след центриране от левия фланг, което бе проспано от няколко защитници на Атлетико.

Столичани се посъбудиха и в 58-ата минута Караско отправи опасен удар, който бе спасен с върха на пръстите от Гер Щеген. От последвалия корнер обаче топката бе отклонена от Корея и Луис Суарес вкара с глава от близка дистанция. Уругваецът не се зарадва на попадението в знак на уважение, но резултатът вече бе 2:4.

В 69-ата минута Барса остана с човек по-малко, когато Дани Алвеш заби бутоните си в прасеца на Караско и бе изгонен с директен червен картон. С помощта на ВАР главният съдия взе правилното решение.

До края на мача Атлетико с човек повече опита да притесни своя съперник, но защитата на каталунците бе безупречна.