Интер и Барселона завършиха наравно 1:1 в мач от група "В" на Шампионската лига.

Това бе четвърто гостуване за каталунците на Интер през новия век, като и в четирите пъти "Сан Сиро" се оказа непревземаема крепост.

Барса бе близо до успеха тази вечер, след като водеше до 87-ата минута, но аржентинската звезда на Интер - Мауро Икарди, отново бе герой за тима си с късен изравнителен гол. Ударът на капитана бе единственият точен за "нерадзурите" в мача.

Въпреки равенството, тимът Барса си осигури място на осминафиналите, след като няма как да бъде изместен и от Интер, и от Тотнъм. Каталунците са първият отбор, който е сигурен в продължаването си напред през настоящото издание на турнира.

Барселона бе по-активният тим през целия двубой и застрашаваше противниковата врата далеч по-често от своя съперник.

През първата част удар на Усман Дембеле бе спасен от Ханданович, а Луис Суарес не успя да уцели вратата от добра позиция.

Уругвайският голаджия изпусна още два добри шанса, а късмета си с далечен удар опита Коутиньо, но вратарят отново спаси.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

През втората част Барса продължи да търси гола, а обръчът пред наказателното поле на Интер се затягаше с всяка изминала минута.

Опасен удар на Суарес бе спасен от Ханданович. Малко по-рано уругваецът прати топката във вратата, но попадението бе отменено, тъй като при паса към него топката е напуснала очертанията на терена.

Интер пък изпусна най-добрия си шанс до този момент в 64-ата минута, когато Матео Политано не уцели вратата след опасен изстрел с глава.

Така след минути на затишие, дойде 82-ата, когато току що влезлият в игра Малком получи пас от Коутиньо и с техничен удар изведе Барселона напред.

Пет минути по-късно обаче "Сан Сиро" изригна, а големият герой бе Мауро Икарди.

Аржентинският голмайстор на "нерадзурите" бе най-съобразителен в наказателното поле и изравни с единствения точен изстрел на тима си.