Сръбският шампион Цървена Звезда сътвори голяма сензация в Шампионската лига.

Звезда успя да победи миналогодишния финалист Ливърпул с 2:0 пред препълнените трибуни на "Мала Маракана" в Белград.

Това бе трета загуба за Ливърпул срещу този съперник и втора като гост, в четирите мача помежду им до този момент.

Единствената победа на мърсисайдци бе преди 2 седмици на "Анфийлд". Тя бе доста убедителна, с 4:0 и именно заради това, никой не предполагаше, че тазвечершният мач може да завърши по този начин.

Големият герой за сръбския тим бе 24-годишният Милан Павков.

Централният нападател вкара и двете попадения в мача, като го направи само в рамките на седем минути през първата част.

В 22-ата Павков се извиси след центриране от корнер, вкарвайки първия гол за Звезда в групова фаза на Шампионска лига в историята на клуба.

В 29-ата Павков се измъкна от Вайналдум и Матип, и с мощен удар от 30 метра разстреля Алисон за 2:0.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

През първата част Ливърпул определено не играеше по най-добрия начин. Единствените по-сериозни опасности се откриха пред Мане и Лалана, но ударите им не уцелиха вратата на Милан Борян.

Юрген Клоп реагира с двойна смяна на почивката, а Ливърпул заигра далеч по-активно срещу добре отбраняващия се тим на Звезда.

Мане имаше чудесен шанс да върне един гол, но шутът му от близка дистанция бе блокиран от сръбски бранител.

Последваха минути, в които мърсисайдци рядко застрашаваха вратата, а първият им точен удар дойде чак в 70-ата минута.

Отправи го Мохамед Салах, но Милан Борян изби в корнер. След изпълнението му топката отново попадна в египтянина, но той уцели гредата.

До краят мача се играеше пред наказателното поле на Звезда, но сърбите успяха да удържат преднината си, печелейки първа победа в настоящия формат на най-силния клубен турнир.

Ливърпул запази първата си позиция групата с 6 точки, поне до края на мача между Наполи и ПСЖ. Цървена Звезда пък заема последната позиция с 4 точки.

В другия ранен мач от вечерта, белгийския Брюж разгроми Монако като гост, печелейки срещата с 4:0.