"Барселона" разпиля "Севиля" и спечели Купата на Краля след победа с 5:0.

Каталунците не оставиха шанс на съперника си и завоюваха турнира за четвърти пореден и общо 30-ти път в историята си.

До този момент единствено "Реал" (Мадрид) и "Атлетик" (Билбао) бяха печелили турнира в четири поредни години, като постиженията и на двата тима са от началото на миналия век.

"Барселона" е и отборът печелил най-много пъти турнира - 30, седем пъти повече от "Атлетик" (Билбао).

Макар да сме свикнали да виждаме каталунците значително да доминират във владението на топката, в този мач то бе само 35%. Това не попречи на момчетата на Ернесто Валверде да демонстрират убийствена мощ в атака и да вкарат пет попадения.

Финал за Купата на Краля бе печелен с пет гола разлика само в два случая в историята, последния от тях преди 38 години.

Снимка: БТА

Срещата започна активно и от страна на двата тима, а в деветата минута Лео Меси отправи хубав удар от пряк свободен, но Сория спаси по прекрасен начин.

В 14-а минута логичното се случи. Коутиньо проби по великолепен начин в наказателното поле след перфектен пас на Яспер Силесен и подаде технично към Луис Суарес, който вкара на празна врата.

В 31-а минута резултатът вече беше 2:0. Меси, Иниеста и Жорди Алба реализираха супер комбинация, която беше завършена от аржентинеца. Голът е пети за него в надппреварата и общо 15-и в 18 финала с "Барселона". Вече има 31 попадения срещу андалусийския тим.

Третият гол падна в 40-а минута. Суарес направи феноменално двойно подаване с Меси и се озова сам срещу вратаря. Преодоля го без проблем, за да вкара втория си гол.

Снимка: БТА

Погромът за "Севиля" продължи и през второто полувреме. В 52-а минута и Иниеста направи двойно с Меси преди да залъже вратаря и да вкара от малък ъгъл.

Секунди след това Меси и Юмтити по чудо не вкараха пети гол, а това не се случи заради супер намеса на Сория.

В 69-а минута резултатът стана 5:0. "Барса" получи дузпа заради игра с ръка и Филипе Коутиньо реализира.

Може би най-паметният момент в мача дойде в 88-та минута, когато Андрес Иниеста бе заменен. Той бе аплодиран от феновете и на двата тима, а това бе последният голям финал за капитана на "Барса", който ще сложи край на кариерата си след края на сезона.

Снимка: БТА

Той вдигна трофея в своя мач №669, а съвсем скоро ще вдигне и деветата си титла на Испания, тъй като каталунците са само на три точки от тази цел.